Transport WNP: +48 85 67 69 833

Transport UE: +48 85 67 69 838

Dział kolejowy: +48 885 555 711

Sekretariat: +48 85 67 69 800

Zapytaj o ofertę

Transport ponadgabarytowy

Poszczególne maszyny rolnicze, ciężki sprzęt wykorzystywany w górnictwie czy elektrownie wiatrowe to jedne z wielu ładunków, których dostarczenie pod wskazany przez klienta adres może stanowić problem. Nie spełniając wymogów dotyczących wymiarów ładunków dopuszczonych do przewożenia ich drogą lądową bądź morską, jedynym rozwiązaniem w ich przypadku okazuje się transport ponadgabarytowy. Skorzystanie z niego staje się koniecznością, gdy szerokość danego towaru przekracza 2,5 m, masa 42 tony, wysokość 4 m, a długość naczepy i przyczepy kolejno 16,5 oraz 18,5 m.

Dlaczego transport ponadnormatywny w wykonaniu firmy BAGAT jest efektywny?

Posiadając wieloletnie doświadczenie w planowaniu oraz organizowaniu transportu ponadgabarytowego, firma BAGAT jest w stanie zagwarantować swoim klientom przewóz wspomnianych wcześniej (i innych) towarów sprawnie i bezpiecznie niezależnie od tego, jak imponującymi pod względem gabarytów się okażą. Na naszą flotę pojazdów składają się ciężarówki i inne maszyny, wykorzystywanie których w transporcie ponadnormatywnym pozwala nam spełnić oczekiwania wszystkich przedsiębiorców poszukujących sposobu na przetransportowanie w wybrane miejsce wyjątkowo wymagających ładunków. Podchodząc do nich w sposób indywidualny, szybko i trafnie dobieramy nie tylko odpowiedni pojazd, którym będą przewożone, ale też m.in. trasę do pokonania przez kierowcę.

Przeprowadzamy atrakcyjne cenowo i bezpieczne przewozy ponadnormatywne

Transport ponadnormatywny firmy BAGAT to usługa ciesząca się dużym zainteresowaniem w dużej mierze ze względu na fakt, iż w ciągu wieloletniej działalności zdążyliśmy z powodzeniem przeprowadzić go naprawdę wiele razy. Umiejętności oraz wieloletnie doświadczenie specjalistów w branży powodują, że każdy, nawet szczególnie duży ładunek na pewno trafi do adresata. Przewozy ponadnormatywne w naszym wykonaniu są ponadto atrakcyjne cenowo, a także planowane w taki sposób, aby asortyment nawet w najmniejszym stopniu nie ucierpiał w wyniku wystąpienia niekorzystnych warunków drogowych czy atmosferycznych. Transport ładunków ponadgabarytowych, który oferujemy, zawsze przynosi zadowalające rezultaty. Warto się o tym przekonać!

 

Transport ponadnormatywny – transport ładunków ponadgabarytowych

Jedną z usług świadczonych przez naszą firmę jest transport ponadnormatywny, zwany również transportem ponadgabarytowym. Mianem tym określa się przewóz ładunków, których wymiary oraz masa przekraczają dozwolone prawnie normy poruszania się po drogach – czy to krajowych, czy międzynarodowych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy transport ładunków ponadgabarytowych wymaga w pełni indywidualnego podejścia. Jednym z najważniejszych jego elementów jest stosowne zaplanowanie całości procesu. Składać będzie się na to przygotowanie planu trasy, dopasowanie stosownego pojazdu oraz dopasowanie infrastruktury drogowej na czas przewozu ponadnormatywnego. Gwarantujemy w pełni bezpieczny, optymalny transport, z uwzględnieniem niezbędnych norm. Zajmujemy się również organizacją wymaganych zezwoleń i ubezpieczeniem przewożonego ładunku.

Transport ponadnormatywny – niezbędne zezwolenia oraz możliwe rodzaje ładunków

Aby zorganizować transport ponadgabarytowy, niezbędne jest posiadanie stosownych zezwoleń. Podzielone są na 7 kategorii:

 • Kategoria I – odnosi się do drogi, którą poruszać będzie się dany transport.
 • Kategoria II – są to pozwolenia dla pojazdów wolnobieżnych.
 • Kategorie III i IV – wydawane są na nieco dłuższy okres, wyznaczają głównie wymiary danego pojazdu wraz z ładunkiem.
 • Kategorie V i VI – w tym przypadku dopuszczalna masa całkowita pojazdów wynosi 60 ton.
 • Kategoria VII – znajduje zastosowanie wówczas, gdy parametry ponadgabarytowych pojazdów w zakresie wymiarów przekraczają wymiary podane w opisanych powyżej kategoriach.

Przewozy ponadnormatywne najczęściej obejmują maszyny rolnicze, zbiorniki, elementy konstrukcyjne magazynów czy hal, konstrukcje stalowe, ciężki sprzęt drogowy, budowlany oraz górniczy, linie produkcyjne, urządzenia przemysłowe, elektrownie wiatrowe oraz infrastrukturę, na przykład pod postacią wież czy przęseł mostów. Jesteśmy w stanie podjąć się realizacji każdego, nawet najbardziej wymagającego transportu ponadnormatywnego. Zakres naszych usług obejmuje także spedycję międzynarodową.

 

Rodzaje ładunków
Bezpieczna i szybka dostawa każdego ładunku
Przewozimy wszelkiego rodzaju ładunki: od małotonażowych po wielkogabarytowe, zapewniając bezpieczeństwo i terminowość dostaw

  Zapytaj o bezpłatną wycenę transportu

  Zapytaj o cenę transportu

  Zaufali nam

  Nasi Klienci

  Don`t copy text!