Transport WNP: +48 85 67 69 833

Transport UE: +48 85 67 69 838

Dział kolejowy: +48 885 555 711

Sekretariat: +48 85 67 69 800

Zapytaj o ofertę

Transport leków i sprzętu medycznego

Transport leków i sprzętu medycznego to jeden z najbardziej skomplikowanych technologicznie i odpowiedzialnych rodzajów transportu. Tego typu ładunki wymagają szczególnej uwagi, ponieważ niewłaściwy transport może podważyć ich skuteczność lub sprawić, że staną się całkowicie bezużyteczne.

Nasza firma posiada ponad 10-letnie doświadczenie w zakresie przewozu ładunków medycznych oraz dysponuje nowoczesnym zapleczem materiałowo-technicznym, które w pełni zapewnia spełnienie wszelkich wymagań i norm w zakresie logistyki transportu leków.

Zasady przewozu leków

Spółka BAGAT realizuje transport leków zgodnie ze ścisłymi cechami transportu ładunków medycznych:

 • Kontrola temperatury – leki wymagają przechowywania w określonych temperaturach, odchylenie od których może wpłynąć na ich jakość. Gwarantujemy utrzymanie wymaganej temperatury na całej trasie przewozu temperaturowego leków, nie dopuszczamy do nagłych zmian temperatury, stale kontrolujemy warunki w jakich transportowane są leki.
 • Pakowanie – każdą przesyłkę medyczną pakujemy zgodnie ze specyfikacją techniczną. Stosujemy na przykład specjalne pojemniki, które służą do transportu leków, które nie powinny mieć ze sobą kontaktu.
 • Czas dostawy – wiele leków ma ograniczony termin przydatności do spożycia, dlatego wybieramy najkrótszą trasę i środek transportu mając to na uwadze.

Transport leków i sprzętu medycznego

W zależności od warunków nasza firma realizuje przewóz towarów:

 • drogowy – zwykle w obrębie Unii Europejskiej;
 • drogą powietrzną – na większe odległości, jeśli wymagana jest szybka dostawa.

Transport sprzętu medycznego to skomplikowany proces techniczny. Wiele rodzajów sprzętu medycznego jest niezwykle wrażliwych na wstrząsy i wibracje. To właśnie dlatego podczas ich transportu pakujemy i mocujemy ładunki w taki sposób, aby zminimalizować ewentualne uszkodzenia podczas transportu. Wiele leków należy rozdzielić, ponieważ mogą wchodzić ze sobą w interakcje.

Transport leków i sprzętu medycznego z BAGAT

Oprócz zasad bezpośredniego przewozu leków warto zwrócić uwagę na kwestie odpraw celnych. Każdy kraj ma swoje wymagania i ograniczenia dotyczące transportu leków, dlatego nasza firma posiada specjalistów, którzy zajmują się obsługą dokumentacji oraz wszelkimi sprawami organizacyjnymi.

Transport leków i sprzętu medycznego to nie tylko transport ważnych i drogich towarów, ale także odpowiedzialna praca, która wymaga profesjonalizmu i dbałości o szczegóły. To właśnie dlatego każda firma transportowa przewożąca leki musi składać się z doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych specjalistów oraz posiadać nowoczesne zaplecze materiałowe i techniczne. Nasza firma spełnia wszystkie wymienione kryteria, dzięki czemu w konkurencyjnych cenach możemy zapewnić transport leków do niemal każdego miejsca na świecie tak szybko, bezpiecznie i sprawnie, jak to tylko możliwe.

  Zapytaj o bezpłatną wycenę transportu

  Zapytaj o cenę transportu

  Zaufali nam

  Nasi Klienci

  Don`t copy text!