Transport WNP: +48 85 67 69 844

Transport UE: +48 85 67 69 838

Dział kolejowy: +48 885 555 711

Sekretariat: +48 85 67 69 800

Zapytaj o ofertę

Terminal przeładunkowy

Posiadanie terminalu przeładunkowego to bardzo istotna zaleta naszej firmy spedycyjnej BAGAT, ponieważ dzięki niemu szybkie i bezpieczne dokonywanie zmiany środka transportu nie stanowi większego problemu. Jak wiadomo, istnieją trasy, których nie sposób pokonać wyłącznie transportem wodnym czy samochodowym, dlatego terminal przeładunkowy stanowi doskonałe rozwiązanie w tego typu – trudnych – sytuacjach. Skorzystanie z naszych usług pozwala więc klientom nie martwić się tym, że przenoszenie ich towarów pomiędzy określonymi środkami transportu mogłoby skutkować ich uszkodzeniem lub uniemożliwić jego dostarczenie w określonym czasie pod wskazany adres. Zapraszamy do współpracy!

Terminal przeładunkowy

Transport ładunków wymaga wykorzystania niekiedy więcej niż tylko jednego środka transportu, w dodatku sporo miejsca oraz konkretnych umiejętności. Niezbędne jest tutaj również wypełnienie stosownej dokumentacji. Odpowiednie warunki do tego typu prac gwarantuje terminal przeładunkowy. Co to takiego? Mianem tym określa się miejsce, w którym dokonywana jest zmiana środka transportu danego ładunku. Ze względu na duże ilości towarów, ich gabaryty, specyfikę środków transportu, terminal nie może zostać utworzony w dowolnym miejscu. Wymaga bowiem odpowiednio dużej przestrzeni (w tym również magazynowej), wyrównanej, wzmocnionej nawierzchni oraz lokalizacji w takim miejscu, aby możliwe było jak najłatwiejsze dotarcie do niego wszelkimi, obsługiwanymi środkami. Terminale przeładunkowe lokalizuje się najczęściej w bezpośredniej okolicy portów lotniczych oraz morskich, a równocześnie blisko dróg oraz torów kolejowych i w stosownym oddaleniu od osad ludzkich.

Rodzaje terminali przeładunkowych

Terminale przeładunkowe podzielić można na uniwersalne oraz specjalistyczne. Do pierwszej kategorii zalicza się między innymi drobnicowe, a dokładnie drobnicę konwencjonalną oraz skonteneryzowaną. Wymienić należy także terminale masowe przeznaczone do obsługi różnego rodzaju ładunków – płynnych lub suchych. Ostatnim rodzajem terminali uniwersalnych są mieszane, odpowiednie do ładunków zarówno drobnicowych, jak i masowych. Jeżeli chodzi natomiast o terminale specjalistyczne, zaliczają się do nich terminale drobnicowe, promowe, do obsługi ładunków zjednostkowanych oraz masowe przeznaczone do obsługi określonego rodzaju asortymentu (to na przykład gazoporty lub naftoporty). Gwarantujemy w pełni bezpieczny, sprawny załadunek i rozładunek. Dysponujemy niezbędnymi pojazdami oraz sprzętami. Koniecznie musimy zaznaczyć, że z uwagi na różnice w szerokości torów w Europie i na Wschodzie nie ma możliwości bezpośredniego przewozu towarów koleją na Wschód. Nasza firma BAGAT posiada jednak własny terminal przeładunkowy na granicy z Białorusią wraz z niezbędną infrastrukturą umożliwiającą dokonanie przeładunku oraz magazynowania. Mamy specjalnie przystosowane wózki widłowe do załadunku i rozładunku wagonów nawet z najniższymi otworami drzwiowymi, a także personel z wieloletnim doświadczeniem w profesjonalnym zabezpieczaniu przewożonego wagonami towaru. Zajmujemy się również spedycją międzynarodową.

    Zapytaj o bezpłatną wycenę transportu

    Zapytaj o cenę transportu

    Zaufali nam

    Nasi Klienci