Transport WNP: +48 85 67 69 833

Transport UE: +48 85 67 69 838

Dział kolejowy: +48 885 555 711

Sekretariat: +48 85 67 69 800

Zapytaj o ofertę

Transport kamenia

Transport kamienia jest dość skomplikowany z wielu powodów, takich jak kruchość, duża waga, występuje potrzeba specjalnych warunków załadunku oraz wykorzystanie specjalnych mocowań itd.

Cechy transportu kamienia

Kamień to ciężki materiał, który należy transportować z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. W zależności od rodzaju kamienia, jego kształtu i wielkości transport kamienia może odbywać się na kilka sposobów.

 • Transport surowego kamienia – to trudne zadanie, ponieważ kamień ma nierówne powierzchnie i kształt, który nie pozwala na ustawienie go w określonej pozycji. W zależności od wagi oraz wymiarów, kamień można przewozić w wagonach krytych oraz węglarkach, stosując specjalną technologię mocowania z wykonaniem konstrukcji drewnianej pod konkretny ładunek, zgodnie z wymaganiami technicznymi. Pozwala to nie tylko zabezpieczyć kamień przed uszkodzeniem, ale także zapewnić stabilność oraz bezpieczeństwo podczas transportu.
 • Transport granitu – to szczególna kategoria transportu kamienia, która również wymaga szczególnej uwagi. Granit to twardy i wytrzymały materiał, który najczęściej przewożony jest w krytych wagonach. Pozwala to zabezpieczyć się przed różnymi warunkami atmosferycznymi, które mogą niekorzystnie wpłynąć na jego jakość.
 • Transport bloków granitowych – jest jeszcze trudniejszym wyzweniem, ponieważ bloki granitowe mogą być duże i bardzo ciężkie. Transport bloków granitowych odbywa się głównie wagonami otwartymi (węglarkami), załadunek odbywa się dźwigiem. Bloki muszą być zamocowane za pomocą konstrukcji dystansowej oraz przy użyciu wszystkich niezbędnych materiałów dodatkowych. Schemat załadunku jest opracowywany indywidualnie dla każdego konkretnego przypadku. Pozwala to nie tylko zapewnić bezpieczeństwo podczas transportu, ale również zapobiegać ewentualnym uszkodzeniom towaru.
 • Transport płyt kamiennych – to kolejne zadanie związane z transportem kamienia. Płyty kamienne mają płaską nawierzchnię i mogą mieć różne rozmiary. Kamienne płyty są dość kruche i w zależności od wymiarów mogą być ładowane do krytych wagonów lub do węglarek. Dla każdego wagonu opracowywany jest indywidualny schemat załadunku i mocowania.
 • Transport slabów – jeszcze jeden proces związany z transportem kamienia. Slaby to cienkie kamienne płyty, które mogą mieć duże wymiary. Do transportu slabów używane są specjalne wagony, które posiadają uchwyty o mocowania ładunku. Zapewnia to bezpieczeństwo podczas transportu i zapobiega ewentualnym uszkodzeniom płyt.
 • Transport Gabro – to rodzaj transportu, który również wymaga szczególnej uwagi. Gabro to twardy i trwały materiał, który jest szeroko rozpowszechniony w Europie i krajach WNP. Wykorzystywany najczęściej w budownictwie jako materiał okładzinowy, jako kruszywo drogowe oraz do produkcji nagrobków.
 • Transport kamienia z firmą BAGAT

  Jak można zauważyć, transport kamienia jest złożonym zadaniem, które wymaga szczególnej uwagi i środków ostrożności. W zależności od rodzaju kamienia, jego kształtu i wielkości, transport wymaga indywidualnego podejścia do każdego konkretnego przypadku. Niezależnie jednak od rodzaju kamienia, jego transport musi odbywać się z najwyższą starannością i przestrzeganiem wszelkich zasad i przepisów, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas transportu oraz bezpieczeństwo ładunku.

  Najważniejszym czynnikiem przy transporcie kamienia, biorąc pod uwagę wszystkie związane z tym trudności, jest znalezienie niezawodnego przewoźnika. Takim partnerem jest międzynarodowa firma transportowa BAGAT! Podczas transportu różnego rodzaju kamienia profesjonalnie podchodzimy do każdego powierzonego ładunku, opracowujemy indywidualne schematy załadunku i mocowania. Na naszym Terminalu Przeładunkowym posiadamy żurawie z udźwigiem do 50 ton, co pozwala załadować kamień o każdej masie i wymiarze.

  Działamy w branży od ponad 10 lat i w tym czasie zdobyliśmy opinię solidnego partnera. Nasze zaplecze techniczne składające się z najnowocześniejszych środków oraz ogromne zdobyte doświadczenie pozwalają nam zapewnić maksymalną efektywność w transporcie każdego skomplikowanego ładunku, w szczególności kamienia. Nasza wykwalifikowana kadra zapewni wszechstronne wsparcie na każdym etapie transportu.

  Zapytaj o bezpłatną wycenę transportu

  Zapytaj o cenę transportu

  Zaufali nam

  Nasi Klienci

  Don`t copy text!