Transport WNP: +48 85 67 69 833

Transport UE: +48 85 67 69 838

Dział kolejowy: +48 885 555 711

Sekretariat: +48 85 67 69 800

Zapytaj o ofertę

Transport materiałów budowlanych

Transport materiałów budowlanych i wykończeniowych jest nieodłącznym elementem branży budowlanej. Rozwój tego biznesu w dużej mierze zależy od niezawodności, szybkości i bezpieczeństwa transportu. Każdy rodzaj materiału użytego w budownictwie wymaga indywidualnego podejścia do transportu z uwzględnieniem wszystkich szczegółów.

Rodzaje materiałów budowlanych i cechy ich transportu:

 • Delikatne materiały budowlane, które łatwo się uszkadzają i pękają, takie jak płytki ceramiczne, spieki kwarcowe, płyty dekoracyjne wielkiego formatu itd., to kolejna kategoria ładunków, która wymaga szczególnej uwagi. Każda paleta, każde pojedyncze opakowanie powinno być w należyty sposób zabezpieczone podczas transportu. Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia, do zabezpieczenia tego typu towarów wykorzystuje się m.in. styropian, konstrukcje drewniane (dystansowe) oraz worki sztauerskie. Ponadto ładunek musi być zabezpieczony wymaganą liczbą pasów ładunkowych.
 • Ponadgabarytowe i ciężkie ładunki oraz różnego rodzaju konstrukcje wymagają rozpracowania indywidualnego schematu załadunku, rozmieszczenia oraz mocowania. W niektórych sytuacjach na wykonanie transportu wymagane jest uzyskanie specjalnego pozwolenia.
 • Materiały sypkie, takie jak piasek, tłuczeń i żwir, muszą być hermetycznie pakowane i ładowane zgodnie ze specyfikacjami. Górna krawędź ładunku nie powinna przekraczać wysokości boku wagonu, aby materiał nie wysypywał się podczas transportu.
 • Materiały o ograniczonym okresie przydatności, takie jak różnego rodzaju zaprawy murarskie zazwyczaj wymagają szybkiej dostawy. Nasza firma podejmuje wszelkie niezbędne środki, aby zapewnić ścisłe przestrzeganie technologii załadunku i warunków przechowywania, aby nie pogorszyć jakości gotowych produktów.
 • Materiały wymagające specjalnych warunków przechowywania, takie jak płyty gipsowo-kartonowe czy materiały izolacyjne, wymagają kontrolowanych warunków środowiskowych podczas transportu. Może to obejmować utrzymywanie określonej temperatury i wilgotności, aby uniknąć pogorszenia jakości produktu. Nasza firma posiada wszelkie środki techniczne do zapewnienia niezbędnych warunków transportu.

Transport materiałów budowlanych z firmą BAGAT

Nasza firma oferuje transport drogowy i kolejowy materiałów budowlanych w zależności od rodzaju ładunku i odległości. Wszystkie procesy są przeprowadzane zgodnie z obowiązującymi zasadami i przepisami.

Firma BAGAT działa na rynku przewozów materiałów budowlanych od ponad 10 lat, dysponuje doświadczoną kadrą, nowoczesnym zapleczem technicznym oraz wszelkimi warunkami, aby jak najlepiej sprostać wymaganiom klientów wykonując to jednocześnie rzetelnie i szybko.

  Zapytaj o bezpłatną wycenę transportu

  Zapytaj o cenę transportu

  Zaufali nam

  Nasi Klienci

  Don`t copy text!